Denizli ilinin Buldan ilçesi içerisinde jandarma ekipleri, bir tane araç ve adreste gerçekleştirmiş oldukları operasyon kapsamında toplam olarak 222.000 Türk Lirası tutarında sahte banknotun ele geçirilmiş olduğu açıklandı. Olayla alakalı olarak gözaltına alınarak hemen sonrasında adliyeye sevk edilmiş olan 3 tane şahıstan 1 tanesi tutuklanıp cezaevine yollandı.

Buldan İlçesinin Jandarma ekipleri şahıslardan bazılarının yüklü bir miktarda sahte banknot bulundurmakta olduğu ihbarı almasının üstüne hızlı bir şekilde harekete geçmiş oldu. Şüpheli şahısları takibe almış olan ekipler, gerçekleştirmiş oldukları özel bir operasyon kapsamında ilçe otogarında yer alan bir araç içinde 87.000 Türk Lirası tutarındaki bir değere sahip banknotlar ele geçirilmiş oldu. Soruşturmayı daha da derinleştirmiş durumda bulunan, olay ile bağlantılı bir şekilde Eziler Mahallesi içerisinde bir adrese yapmış oldukları operasyon kapsamında toplam olarak 135.000 Türk Lirası tutarına sahip değerindeki sahte banknot, çok fazla sayıda detektör ile birlikte tarihi eserler, metal sikkeler, ruhsatsız durumdaki tabanca, ve ruhsatsız bir durumda tüfek ele geçirilmiş olduğu açıklandı.

Ekipler ise olaya karışmış olan 3 tane şüpheliyi gözaltına almış oldu. Karakol içerisinde gerçekleşen sorgularının hemen sonrasında hakim karşısına çıkartılmış olan şüpheliler arasında yer alan T. K. tutuklanıp cezaevine yollandı.