Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde, drift yaptığı tespit edilen ve polisler tarafından yapılan ”dur” şeklindeki uyarıya uymayan şoför Şükrü T., kovalamaca esnasında otomobili ile kaldırıma çarpmış oldu. Yakalanmış olan Şükrü T.’ye 6.247 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilirken ehliyetine de el konulmuş oldu.

Söz konusu olay, bugün saatler 22:00 civarında, Merkezefendi Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Şükrü T.’nin yönetiminde bulunan 20 BE 638 plakasına sahip bir otomobil ile drift yapmaya başladı. Şoförün trafikle alakalı güvenliği tehlikeye düşürmüş olduğunun farkına varan bölge içerisindeki polis ekipleri, otomobili durdurmayı istedi. Polis ekiplerinin ”dur” ihtarlarına uymamış olan bu şoför, otomobili ile kaçmaya başladı. Şükrü T. ve polis ekiplerinin arasında bundan sonra da bir kovalamaca başlamış oldu. 443 Sokak içerisine girmiş olan Şükrü T. aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek, kaldırıma çarptı.

Şükrü T.’yi yakalamış olan polis ekipleri, gerçekleştirdikleri kontrol esnasında şoförün 0.92 promil alkollü durumda bulunduğunu tespit etti. Şükrü T. için, ”trafiğin güvenliğini tehlikeye sokmak” ile birlikte ”polisin ”dur” ikazlarına uymamak” suçunun yanı sıra ”alkollü araç kullanmak” şeklindeki suçlardan dolayı 6.247 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş oldu. Öte yandan, ehliyetine de tam olarak 8 ay boyunca el konulduğu açıklandı.
Otomobil daha sonra çekici ile Yedi Emin Otoparkı’na götürülerek bırakıldı..