Denizli ili içerisinde at arabasıyla beraber hurda toplamakta olan bir tane kadının refüjde yer alan yaklaşık olarak 1,5 metrelik uzunluğa sahip demir bariyerlerden bir tanesini çalmış olması amatör kameralar tarafından görüntülenmiş oldu.

Söz konusu bu olay, geçmiş olduğumuz hafta Denizli – Antalya karayolu üzerinde yer alan Süleyman Demirel Bulvarı üstünde gerçekleşti. Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yol üzerinde gerçekleşen kazaların önüne geçilebilmesi maksadıyla yolun karşı tarafına geçilmemesi amacıyla yolun tam ortasında kalan refüje demir bariyer yapılmıştı. Hafta sonunda da yol üstüne gerçekleştirilen üst geçidi kullanarak yolun karşı tarafına geçmekte olan bir kişi cep telefonu kamerasını kullanarak yaşanmış olan hırsızlığı net bir şekilde kayıt altına almış oldu.

At arabasıyla birlikte yolun hemen yanında durmuş olan bir tane kadın, demir bariyerlerden bir tanesinin yerinde bulunmadığının farkına vardı. Hemen sonrasında ise demir durumdaki bariyerin refüj üzerinde olduğunu görmüş olan kadın bariyeri kaldırıp götürmeyi istedi. Kadın ilk gerçekleştirdiği denemede bariyeri kaldıramadığı için tekrar yere bıraktı. Daha sonrasında ise çevresini dikkatlice kolaçan edip 2. denemesinde bariyeri kaldırmayı başardı ve at arabasının üzerine koydu. Kadın sonrasında da hızlı bir şekilde gözlerden kaybolmuş oldu.

Hırsızlıkla ilgili anı çeken vatandaşın da çekim esnasında ”devlete ait malı çalmak bu kadar basit” cümlesini kurmuş olması da dikkatlerden hiç bir şekilde kaçmadı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından da çalınmış olan bariyerin yerine yeni bir tane daha yapılmış olduğu gözlendi.