Eski futbolculardan biri olan Emre Aşık, geçmiş olduğumuz günler içerisinde çekişmeli bir boşanma sürecinde bulunduğu Yağmur Sarnıç’ta bulunan çocuklarını icrayla almıştı. Çocuklarından hiç bir şekilde ayrılma isteği olmayan Yağmur Sarnıç’ta bu esnada sinir krizleri geçirmişti. Katılmış olduğu canlı yayın esnasında Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a kadar seslenip yardım talebinde bulunan Sarnıç, dün mahkeme tarafından verilen hafta sonu görme izni ile birlikte çocuklarını görmek için gitti.

Yağmur Sarnıç belirtilmiş olan saat içerisinde Emre Aşık’ın evine kadar gitti fakat ikilinin aralarında çok daha yeni bir gerginlik daha meydana geldi. Aşık, Yağmur Sarnıç’ın oturmakta olduğu apartmana kadar giderek çocuklarını ordan teslim almasını talep etti. Sarnıç’ta Emre Aşık’ın söz konusu bu isteğini kabul etmediğinden kısa zamanlı bir gerginlik daha meydana geldi. Sarnıç’ın görevli durumdaki avukatının devreye girmiş olmasıyla beraber Emre Aşık çocuklarını alıp hemen anne Yağmur Sarnıç’a teslim etmiş oldu. Kavuşma esnasında çok duygusal anlar yaşadığı dikkatlerden kaçmayan Yağmur Sarnıç, uzun bir şekilde çocuklarına sarılmış oldu.

Yağmur Sarnıç’ın kızı ile birlikte oğlunu aldığında hemen şikayet tutanağı hazırlatmış olması da çok fazla dikkat çekmiş oldu. Genç yaştaki kadın Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne gitti ve 3 yaşında bulunan kızı Elvin’in yüzünde yer alan yaraların niçin kaynaklanmış olduğunu tespit edilmesini talep ederek sağlık raporunu da almış oldu. Sarnıç sonrasında ise aile hukukundan kaynaklanmış olduğu yükümlülüğün ihlal edildiğini iddia ederek Emre Aşık’la alakalı olarak bir tutanak hazırlatmış oldu.