Şarkıcılardan Sıla’nın hakkında, yaklaşık olarak 2,5 sene öncesinde Demokrasi ile Şehitler Mitingiyle alakalı söylemiş olduğu sözlerden dolayı küfür etmiş olduğu iddiası ile ”Alenen hakaret” etme suçundan dolayı 8.500 Türk Lirası tutarındaki adli para cezasına çarptırılmış olan Davut Güloğlu’nun istinaf mahkemesine yapmış olduğu itiraz başvurusu kabul edilmedi.

Şarkıcılardan biri olan Sıla hakkında, yaklaşık olarak 2,5 sene öncesinde Demokrasi ile Şehitler Mitingi için söylemiş olduğu sözlerden dolayı küfür etmiş olduğundan dolayı ”Alenen hakaret” şeklindeki suçtan dolayı 8.500 Türk Lirası tutarındaki adli para cezasına çarptırılmış olan Davut Güloğlu’nun istinaf mahkemesine yapmış olduğu itiraz başvurusu kabul edilmedi. Böylelikle de Güloğlu’nun cezası resmi bir şekilde kesinleşmiş oldu.

Sıla Gençoğlu tarafından Demokrasi ile Şehitler Mitingiyle alakalı olarak söylemiş olduğu sözler üstüne alenen hakaret etmiş olduğu iddiası ile 8.500 Türk Lirası tutarındaki adli para cezasına çarptırılmış olan Davut Güloğlu, avukatı aracılığı ile istinaf mahkemesine başvuruda bulunmuştu. Başvuruyu değerlendirmiş olan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesinin 23. Ceza Dairesi ise; ”Bu eylemin sanık tarafından işlenmiş olduğunun kanuna uygun bir şekilde yürütülen duruşma sonucunda saptanmış olduğunu, eylemin doğru bir şekilde nitelendirmiş olduğu ve kanunda ön görülmüş olan suç tipine uymuş olduğu, cezanın kanuni bağlamda uygulanmış olduğu da” anlaşılmış olduğundan Güloğlu’nun yapmış olduğu başvurusunu esastan kabul etmedi. Böylelikle de Güloğlu’nun cezası resmi bir şekilde kesinleşmiş oldu.