Denizli ilinin Honaz ilçesi içerisinde, açık cezaevinin bahçe kısmına poşet içerisinde uyuşturucu hap attığı tespit edilen 2 tane şüpheli şahıs, gerçekleştirilen çok detaylı bir incelemenin hemen sonrasında kısa sürede tutuklandı.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise, İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı olarak görev yapan ekipler, Kocabaş Mahallesi içerisinde yer alan Denizli Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun bahçe kısmına gece geç saatlerde poşet içinde 900 tane uyuşturucu hap atılmış olduğu konusuna alınan ihbardan hemen sonra özel bir çalışma başlatmış oldu.

Etrafta yer alan bütün güvenlik kameralarındaki kayıtları detaylı bir şekilde inceleme altına almış olan jandarma ekipleri, cezaevinin duvar kısmından bahçe içerisine uyuşturucu hap atmış olan şüpheli şahısların Aydın A. ( 25 ) ile birlikte Ali O. ( 27 ) olduklarını açık bir şekilde belirledi.

Özel bir operasyon gerçekleştirilerek gözaltına alınmış olan zanlılar, jandarma içerisindeki işlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevk işlemleri gerçekleştirildi. Savcılık içerisinde sorguları bitirilmiş olan şüpheli şahıslar, çıkartılmış oldukları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.