Sinema ile tiyatro sanatçılarından biri olan Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika’nın cenazesi, son yolculuğuna uğurlanabilmek amacıyla İzmir ilinde yer alan Alsancak Hocazade Camisi içerisine getirildi. Cenaze töreni için gelmiş olan ünlüleri görmek amacıyla korkuluklara kadar tırmanmış olan vatandaşlar ise adeta pes dedirtti.

İzmir ilinin Narlıdere ilçesi içerisinde, içinde yer aldığı pikap kamyonetin şarampole yuvarlanması ile beraber yaşamını yitirdiği açıklanan ünlü sinema ve tiyatro sanatçısılarından biri olan Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika’nın cansız bedeni, son yolculuğuna uğurlanacak olduğu camiye getirildi.

Demet Akbağ’ın eşi olan Zafer Çika’nın cenaze töreni için gelmiş olan ünlüleri görmek amacıyla vatandaşlar da cami avlusunun demir korkuluklarına kadar tırmandı. Korkuluklara tutunarak ünlüleri görmeye çalışmakta olanlar, seçebilmekte oldukları ünlüleri birbirlerine gösterdi. Kimisi ise sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın gerçekleştirdi.

Oyunculardan Demet Akbağ’ı kahretmiş olan kaza haberi salı akşam geldi. İzmir ilinden Çeşme yönüne doğru seyir halinde bulunan Muammer Renda idaresinde olan 35 S 7580 plakasına sahip pikapın Narlıdere – Güzelbahçe bölgesinde şarampole devrilmesinden dolayı ağır bir şekilde yaralandı.

Oyunculardan Demet Akbağ’ın eşi olan Zafer Çika ise kaldırılmış olduğu 9 Eylül Üniversitesinin Tıp Fakültesi Hastanesi içerisinde gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı.