Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmiş olan Yaz Spor Okullarının kayıtları 17 Haziran Pazartesi gününde başlamış olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin sene boyunca ücretsiz bir şekilde sunmuş olduğu Denizli Büyükşehir Belediyesinin Yaz Spor Okullarıyla alakalı kayıtlar başladı. Özellikle de çocuklarla birlikte gençlerin zihinsel ve de bedensel gelişimlerinin yanı sıra sosyalleşebilmelerine bir katkı sağlamak, öte yandan kabiliyetlerini ortaya çıkartabilmek maksadıyla yaşama geçirilmiş olan Yaz Spor Okulları dahilinde badminton ile birlikte atletizm, buz pateni, basketbol, cimnastik, capoeira, masa tenisi, judo, pilates, okçuluk, taekwondo, satranç, voleybol, tenis ve de zumba branşları içerisinde eğitim veriliyor olacak.

Yaz Spor Okullarında katılım gerekleştirmek isteyen vatandaşların başvuruları ise 17 Haziran Pazartesi gününde Denizli Büyükşehir Belediyesinin Spor Merkezi içerisinden, Yenişehir Spor Merkezi içerisinden ve de İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ile Spor Kompleksi içerisinden alınıyor olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, çok daha sağlıklı bir gelecek amacıyla özellikle de çocuklarla birlikte gençlerin en az bir branş içerisinde spor yapmasının gerekli olduğunu ifade ederek, bütün vatandaşları Yaz Spor Okullarına kayıt olması için davet etti. Bu söz konusu kurslardan geleceğin sporcularının da yetişmiş olduğuna dikkati çekmekte bulunan Başkan görevindeki Osman Zolan, 7’den 70’e kadar bütün vatandaşlara spor yaptırabilmek amacıyla bütün imkanlarını seferber etmeyi sürdüreceklerini ifade etti.