Denizli ilinde yer alan Buldan ilçesinin mahallelerinin bazılarında geç toplanan ve birikmekte olan çöpler vatandaşların da tepki göstermesine sebep oldu.

Buldan ilçesinde yer alan bazı mahalleler içerisinde çöplerin uzun bir süre boyunca toplanmamış olması sağlığı çok riskli bir şekilde tehdit etmeye başlamış durumdayken bunun yanı sıra görüntü kirliliğine de neden oldu. Toplama ile alakalı işlemlerin geç bir şekilde yapılıyor olmasından ötürü çöpler bölgelerin bazılarında kutulardan taşarak sokaklara yayılmaya başladı. Duruma çok sert bir şekilde göstermiş olan vatandaşlar da çöplerin geç toplanıyor olmasına hiç bir anlam verememekte olduklarını ifade ettiler. Kent merkezi içerisinde yer alan Cumhuriyet Mahallesi içinde günler boyunca alınmayan çöplerden ötürü vatandaşlar sağlıklarının tehlike altında bulunduğunu ve ayrıca özellikle de sıcak havalarda oluşan kötü kokulardan dolayı evleri içerisinde cam ve pencere açamıyor olduklarını ifade ederek Buldan Belediyesi’nin söz konusu bu duruma bir çözüm bulmasını talep ettiler.

Buldan Belediyesi bünyesi içerisinde 3 adet çöp toplama kamyonu yer aldığı fakat bir tanesinin geçmiş olduğumuz ay gerçekleştirdiği trafik kazasından ötürü çalışmamakta olduğu bilgisine ulaşıldı öğrenildi.