Denizli içerisinde masaj salonunda masöz görevinde bulunan Fas uyruklu S. N. (30) ismine Facebook’ta paylaşılan bir mesajda, kendisi ile ilişkiye girmiş olan erkeklerin tedavi olmasının gerekli olduğu şeklinde bir çağrı gerçekleştirildi. Tedirginlik yaşatmış olan paylaşımı ise, S. N.’nin ismine sahte hesap açmış olan, terk etmiş bulunduğu erkek arkadaşı Murat O.’nun yapmış olduğu belirlendi. Şüpheli şahıs, İstanbul ili içerisinde gözaltına alındı.

Kent içerisinde yer alan bir masaj salonunda çalışmayı sürdüren masöz S. N. ismine sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’ta açılmış olan hesap üzerinden, kendisi ile ilişkiye girmiş olan erkeklerin tedavi olmasının gerekli olduğu şeklinde bir mesaj paylaşıldı. Geçmiş olduğumuz Cumartesi günü paylaşılan mesajı görmüş olan pek çok kişi ise sayfa üzerinde yorumlar yaptı, S. N.’yle ilişkiye girmiş olan erkekler var ise sağlık kontrolüne gitmeleri amacıyla çağrıda bulunmuş olanlarda oldu.

Kısa zaman içerisinde yayılan ve büyük bir tedirginliğe sebep olan paylaşımla alakalı olarak, İl Emniyet Müdürlüğünün Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ile birlikte Ahlak Bürosunun ekipleri hızlı bir şekilde harekete geçti. Ekipler ise, bu paylaşımın S. N.’nin hiç bir şekilde haberi bulunmadan, ismine yeni açılmış bir hesaptan gerçekleştirildiğini belirledi. Gerçekleştirilen araştırma esnasında, S. N. ismine hesap açmış olan ve paylaşımı gerçekleştirdiği tespit edilen kişinin ise eski erkek arkadaşı Murat O. olduğu tespit edildi. S. N.’nin herhangi bir şekilde hastalığının bulunmadığı, eski erkek arkadaşının ise, terk edilmiş olmasından dolayı intikam almak amacıyla bu şekilde bir yola başvurmuş olduğu ortaya çıktı.
Polis ekipleri tarafından İstanbul ili içerisinde gözaltına alınmış olan Murat O., ifadesinin hemen sonrasında savcılığın talimatı ile birlikte serbest bırakıldı.