Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde, yuvasının yer aldığı evin bahçe kısmından sokağa çıktıktan sonrasında çok yakın bir mesafeden havalı tüfekle vurulup öldürüldüğü açıklanan ”İspanyol Cocker” cinsinde 5 yaşında bulunan ”Çakıl” adlı köpekle alakalı Denizli Barosu da devreye girmiş bir durumda. Hayvan Hakları Komisyonunun üyesi olan Avukat Ozan Orpak, köpeği öldürmüş şahsın bulunabilmesi amacıyla, olayın gerçekleştiği yerde detaylı inceleme yapılacak olduğunu ifade etti.

Çakıl’ın öldürülmüş olmasının sosyal medya üzerinden yayılması üstüne Denizli Barosunun Hayvan Hakları Komisyonu da hemen devreye girmiş oldu. Komisyon üyesi olan avukatlar, Cumhuriyet savcısı ile görüşme yaparak, Çakıl’ı havalı tüfekle vurup öldürmüş olan kişinin bulunabilmesi amacıyla olayın gerçekleştiği yerde detaylı bir şekilde inceleme yapılmasını talep etti. Savcının talimat vermesinin ardından polis ekipleri bugün yeniden Çakıl’ın öldürülmüş olduğu sokağa gidip inceleme yaparak, burda yer alan bazı kişilerinde ifadelerini aldı.

Yapılmış olan inceleme esnasında Çakıl’ın bir tane evin önünde öldürülmüş olduğu, yaklaşık olarak 50 metre de ise kan izlerinin yer aldığı tespit edilmiş oldu. Çakıl’a ise, kan izlerinin başlamış olduğu yerde yer alan bir evin bahçesinden ateş edilmiş olduğundan şüphelenilmekte. Komisyon içerisinde görevli bulunan Avukat Ozan Orpak, Denizli Barosunun bu olayın takipçisi olduğunu da ifade ederek; ”Bizler de Hayvan Hakları Komisyonu yetkilileri olarak Çakıl’ın öldürülmüş olmasını yakından takip etmekteyiz. Savcılıktan ise çok daha detaylı bir inceleme gerçekleştirilmesini istedik. Savcı ise bizi anlayışla karşılamış oldu. Savcılığın vermiş olduğu talimatla beraber kolluk kuvvetleri Çakıl’ın öldürülmüş olduğu sokakta bir inceleme başlattı” ifadelerine yer verdi.