Denizli ili içerisinde beyin kanamasından dolayı kaldırılmış olduğu hastanede beyin ölümü gerçekleştiği açıklanan Hakikat Güvenir’in (69) böbrekleri, nakil beklemekte olan hastalara can oluyor.

Yüksek tansiyon ile birlikte vertigo hastalığı yer alan Hakikat Güvenir, geçtiğimiz 31 Mart gününde evinde bayıldı. evde yer alan yakınlarının tarafından Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış olan ve beyin kanaması geçirmekte olduğu tespit edilen Güvenir, yoğun bakım bölümüne alındı. Fakat 6 gün sonrasında ise beyin ölümünün gerçekleştiği açıklandı.

Denizli Devlet Hastanesine baplı bulunan Organ Nakli Birimi, aile ile görüşme yaptı. Güvenir’e ait olan organlar, ailesi tarafından bağışlandı. İzmir ilinden gelmiş olan ekipler, nakil amacıyla uygun bulunmuş olan organlardan böbrekleri operasyon yaparak aldı. Alınmış olan 2 tane böbrek, İzmir’de yer alan Ege Üniversitesi Hastanesi’ne nakil edildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü görevinde bulunan Berna Öztürk açıklamasında; ”Ailemiz yakınlarını yitirmenin hüznünü bir yana bırakıp, organ bağışında bulunmayı kabul etti ve organ bekleyişinde olan hastalara da bir umut oldu. Organ bağışının ne kadar önemli olduğunu her platform içerisinde anlatmaktayız. Denizli ilinde de görmekteyim ki başlatmış olduğumuz ”Her Bağış Yeni Bir Hayat” isimli proje, vatandaşlarımız tarafındanda kabul görüp, bize olumlu geri dönüşler vermeye başlamış oldu. Organ bağışı yapmış olan bütün ailelerimize bir defa daha sonsuz teşekkürlerimi sunmaktayım” ifadelerine yer verdi.