Yaz mevsiminin başlamış olmasıyla beraber pek çok iddialı dizi arka arkaya sezon finali yapmış oldu. Kanal D kanalı da sezon biterken çok büyük umutlar bağlamış olduğu yeni dizilerinden Leke’yi yayına çıkarttı. Değişik senaryosu ile birlikte başarılı oyunculukları sayesinde ilk bölümle tam bir not almış olan dizinin akıbeti kesinleşti.

Başrolleri içerisinde Burak Sevinç ile birlikte Mehmet Bozdoğan, Melis Sezen, Selen Uçer ve de Tolga Güleç benzerindeki genç adların yer aldığı dizi Kanal D üzerinde Salı akşamlarında da ekranlara gelmekteydi. Yasemin’in Almanya içerisinde başlamış olan işitme engelli kardeşlerinden Murat’ın velayetini alabilmek ve ameliyatı maksadıyla para biriktirebilmek amaçlı İstanbul iline uzanmış hikayesi izleyicinin çok büyük bir ilgisini çekmiş ve dizinin ilk kısmı sosyal medya üzerinde de çok konuşulanların arasına girmiş oldu.

Lakin Kanal D’nin çok büyük umutlar bağlamış olduğu bu yeni dizisi her hafta reytingler içerisinde kan kaybetmeye ve de reyting listeleri içerisinde git gide gerilemeye başlamış oldu. Yapımcıyla birlikte senaristler dizinin ayakta kalabilmesi amacıyla değişik yollar denemiş olsa da dizi kanalın yüzünün güldürmeyi hiç bir şekilde başaramadı. 8 bölüm yayınlanmış olan bu dizi 9. son bölümüyle birlikte sezon finali yapmış olacak. Leke isimli dizi yeni sezon içerisinde ekrana gelmemiş olacak.