Kardeşi Selçuk Tektaş’ın yaşamını yitirmesinin sonrasında ilk defa sahneye çıkmış olan Alişan, sahnede çok duygusal anlar yaşamasıyla herkesi şaşırttı. Şarkılarını söylemeye başlamadan hemen öncesinde kendisini dinlemek için gelenlere ufak bir konuşma gerçekleştiren Alişan ‘Kardeşim olmadan ilk defa Kıbrıs’a geldim. Dünya cidden fazlasıyla boş! Kardeşiniz ile birlikte ailenize, sevdiklerinize ve çocuklarınıza sahip çıkın.’ ifadelerine yer vermesinin ardından da gözyaşlarına hakim olamadı.

Ardımızda bırakmış olduğumuz ay aynı zamanda menajerliğini de yapan kardeşi Selçuk Tektaş’ı koronavirüs sebebiyle yitirmiş olmasıyla çok zor günler geçirmekte olan Alişan, geçmiş olduğumuz akşam Kıbrıs’ta hayranlarıyla buluştu. Kardeşinin acısını hiç bir şekilde atlatamayan ünlü şarkıcının konser süresince hüzünlü halleri de yürekleri burkmaya yetti.

Sahnenin üzerinde çok duygusal bir konuşma gerçekleştirmiş olan ünlü şarkıcı Alişan ‘Kardeşim olmadan ilk defa Kıbrıs’a geldim. . Maksadım burda size çok harika bir gün ve gece yaşatmak. Bu duygularımdan dolayı kusura bakmayın. Dünya cidden fazlasıyla boş! Kardeşiniz ile birlikte ailenize, sevdiklerinize ve çocuklarınıza sahip çıkın. Çünkü aniden yok olup gidiyorlar. Ellerinizden uçup gitmiş oluyorlar. İzninizle de bugün bütün şarkılarımı kardeşim Selçuk için okuyacağım’ ifadelerine yer verdi.