Futbolculardan Arda Turan ve Şarkıcılardan Berkay Şahin arasında yaşanmış olan kavgaya yönelik olarak davanın ilk duruşması bitti. 19 Haziran 2019 tarihine ertelenmiş olan bu davadan sonra adliyeden ayrılmakta olan Arda Turan; ”Çok daha fazla söylenebilecek şey bulunmuyor” ifadelerine yer verdi.

Yaşamış oldukları kavgadan sonra davalık olarak gündeme gelen futbolculardan Arda Turan ve şarkıcılardan Berkay Şahin, müşteki ve şüpheli şeklinde yargılanacak oldukları dava dahilinde hakimin karşısına çıktılar. İstanbul’daki 41. Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde gerçekleştirilen bu duruşmaya, müşteki ve sanık olarak gelen Arda Turan ve de Berkay Şahin ile davanın müştekisi olan, Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin, avukatları ile beraber katıldılar.

Arda Turan ve Şarkıcılardan Berkay Şahin’in arasında yaşanmakta olan kavgaya yönelik ilk duruşma bitti. Duruşma esnasında Turan’ın avukatları da duruşmanın içeriğinin yasaklanması ile ilgili bir istekte bulundu. Mahkeme ise Turan’ın bu isteğini reddetti. Adliyeden çıktığı esnada açıklama yapmış olan Turan ise; ”Konu zaten artık yargıda, çokta fazla söylenebilecek bir şey yok” ifadelerine yer verdi.

Arda Turan ile birlikte Berkay, Umut Evirgen’in işletmeciliğini yapmakta olduğu mekanda birbirlerine girmişti. İddialara bakılır ise Arda Turan, Berkay’ın eşi olan Özlem Ada Şahin’i taciz etmiş idi. Arda Tura’nın ise eşini taciz etmiş olduğunu öğrenen Berkay futbolcu ile konuşmayı istemişti. Fakat Arda Turan ile konuşmayı istediği esnada kavga bir anda büyümüş ve de Berkay’ın burnu kırılmış idi. Berkay’ın hastaneye gitmiş olmasından hemen sonra Arda Turan ise silahla hastaneye gitmişti. Hastane içerisinde yaşanmakta olan kavgada da Arda Turan’ın silahının 1 el ateş aldığı açıklanmıştı. Arda Turan ise olayın namus meselesi olmadığını ifade etse bile Berkay hep tam tersini söylemişti. Bütün bu olay sonrasında da 2 farklı dava açılmıştı ve davanın 31 Ocak 2019 tarihi içerisinde görülmesi için bir karar verilmişti.