Denizli Büyükşehir Belediyesinin Şehir Tiyatrosu, kentin kültür ile sanat yaşamına zenginlik katmayı sürdürmekte. Sezona ille birlikte ilçe turneleri düzenleyerek çok hızlı bir giriş gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Şehir Tiyatrosu, Ekim 2018 tarihinden bu zamana kadar sergilemekte olduğu bütün tüm oyunlarını da kapalı gişe bir şekilde oynamakta. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Şehir Tiyatrosu ise bu sezonda il merkezinin yanında ilçeler içerisinde,”Kahvede Şenlik Var”, ”Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını”, ”Söz Sende”, ”Gir Dolaba”, ”Keloğlan ve Sihirli Tavuk”, ”Bir Deli’nin Hatıra Defteri ve de ”Kamyon” isimli oyunları; Genç Denizli Tiyatro Kulübü de ”Dünyanın Ortasında Bir Yer”, Kadın Hikâyeleri”, ve de ”Tartuffe& ismine sahip oyunları ile seyirci rekoru kırmakta.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Şehir Tiyatrosu’nda görevli ekip aynı zaman içerisinde yakın bir süre sonra sahne alacağı açıklanan yeni oyunlarla alakalı çalışmalarını yoğun bir biçimde devam ettirmekte. Bu sezonda yeni gösterime gireceği açıklanan oyunlardan birincisi ise yönetmenliğini Ankara Devlet Tiyatrolarının Sanatçısı olarak görevli Pervin Ünalp tarafından yazılan ve yönetilen ”Geç Kalanlar” ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin Genel Sanat Yönetmeni görevinde bulunan Hakan Kurt tarafından yönetilen ”39 Basamak” ismine sahip oyunları olacak. Programlarla alakalı detaylı bilgiyle birlikte rezervasyon ve de e-bilet işlemleri konusunda denizli belediyesinin tiyatro sayfası üzerinden bilgi alınabiliyor.

Diğer taraftan ise festivallerin başkenti olarak öne çıkan Denizli iliyle ilgili 2019 Nisan ayı içerisinde başlayarak
Mayıs ayına kadar devam edecek ”Çocuk Oyunları Şenliği” ile birlikte ”Denizli Büyükşehir Belediyesinin Uluslararası Amatör Tiyatrolar Festivali” ve ”Liselerarası Tiyatro Şenliği” konusundaki çalışmalar hız kesmeden devam etmekte.