Ünlü oyunculardan biri olan Fatma Girik gençlik seneleri itibariyle kendisini takip etmekte olan ve önceki sene yatmakta olduğu hastanenin odasına kadar girebilme cesaretinde bulunmuş olan sapık hayranından şikayetini geri çekmiş oldu. Girik’in bu şikayetini çekmesinin hemen sonrasında ise mahkeme, 71 yaşında bulunan sanıkla alakalı davanın düşürülmesi için bir karar verdi.

Ünlü durumdaki oyuncu Fatma Girik’i gençlik senelerinden itibaren takip etmekte olan sapık hayranlarından Mehmet A. ile alakalı Girik’in şikayette bulunması sebebiyle ”taciz sebebiyle” 4,5 aydan 3 seneye kadar hapis istemi ile açılmış olan davanın görülmesi sürdü. İstanbul’daki 14. Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde görülmekte olan duruşma esnasında sanık Mehmet A.’yla müşteki Fatma Girik’in avukatları hazır bir durumda bulundu. Duruşma esnasında söz almış olan sanıklardan Mehmet A., ”Çok pişmanım, çok özür dilerim” ifadelerine yer verdi.

Söz almış olan Girik’in avukatı görevinde bulunan Zeynel Öztürk ise; ”Müvekkilim sanığın yaşı sebebiyle ve özür dilemesinden ötürü davadan vazgeçmiş durumda. Şikayetimizi de geri çekmekteyiz” ifadelerine yer verdi. Davayı karara bağlamış olan mahkeme, bu konuyla alakalı şikayetin geri alınmasından ötürü cinsel taciz suçu sebebiyle yargılanmakta olan Mehmet A. hakkında hazırlanın dava dosyasının düşürülmesi konusunda bir karar verdi.