Sosyal medya üzerinde yer alan kullanıcılar 65 yaş ve üstünde olan vatandaşların, saatler 10:00 ila 13:00’ün haricinde para çekmeye uğraşmaları halinde kartla işlem yapmak istedikleri bankamatiklerin kartları yutmakta olduğu konusundaki iddia adeta gündem yaratmış bir durumda. Çok fazla sayıdaki yorumcu ise buna benzer bir şeyle karşılaşmış olduğunu ve bu söz konusu durumun yeni bir korona tedbiri olarak öne çıkabileceğini ifade etti.

Kullanıcılardan bir tanesinin Twitter hesabı üzerinden, ’65 yaşın üstünde olanlar bankamatikten paralarını saatler 10:00 ila 13:00 arasında çekeceklermiş. Eğer buna uyulmazsa bankamatik kartı hemen yutacakmış. Arkadaşlar bu olay doğru mu hiç bir şekilde bilmiyorum ama fazlasıyla saçma bir şey değil mi? Acil bir şekilde paraya ihtiyaç duyuldu ve kartını da bana verdi, ben çekim yaptım misal. Ya da hastalandı, nakit gara gerekti gecenin bir yarısında, ne yapalım ölsün mü?’ şeklindeki iddiayı gündeme getirmiş olmasıyla sosyal medya da aniden karışmış oldu.

Söz konusu bu iddianın hemen ardından ise çok fazla sayıda sosyal medya kullanıcı bu ve buna benzer bir durumun başlarına gelmiş olduğunu ifade etti. Resmi kurumlardan ise bu konu ile alakalı bir bilgi gelmedi.