Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisinde, ağaca asılı bir durumda kaldığı açıklanan yamaç paraşütünün pilotu olarak görevli Furkan Yurtsev ile birlikte tandem (ikili) bir şekilde uçuş gerçekleştirdiği tatilcilerden Hakan Göksu, olayın yaşandığı yere intikal eden itfaiye erleri tarafından kurtarılmış oldu.

UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi içerisinde yer alan Pamukkale ilçesini havadan görme konusunda isteği olan tatilcilerden Hakan Göksu, dün saatlerde 10:00 civarında, yamaç paraşütü yapabilmek amacıyla Dinamit Tepesi bölgesine gelme kararı aldı. Göksu, burda ise pilot olarak görevli Furkan Yurtsev ile birlikte tandem (ikili bir şekilde) uçuşla ilgili olarak havalandı. Pilot Yurtsev’in ise havadayken ani bir şekilde paraşütün kontrolünü yitirdi.

Hızlı bir şekilde irtifa kaybetmeye başlayan bu paraşüt, travertenlerin hemen üst bölümünde yer alan bir tane ağaçta asılı kalmış oldu. Çevrede yer alanların durumla ilgili olarak ihbarda bulunmasının hemen sonrasında olayın yaşandığı yere sağlık ekipleriyle beraber itfaiye ekipleri de yönlendirildi. İtfaiye erleri ise, olayın yaşandığı yerde merdiven aracılığıyla Yurtsev ve de Göksu’yu başarılı bir şekilde kurtarmış oldu. İkili daha sonrasında ise tedbir maksadıyla sağlık kontrolünden geçirilmek amacıyla hızlı bir şekilde Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Pilot ile birlikte yolcusunun sağlık durumlarının şu anda iyi olduğu bilgisine de ulaşıldı.