İzmir ilinde yer alan Çeşme ilçesi içerisinde 15 Ekim 2018 tarihinde kaza yaptığı bilgisine ulaşılan şarkıcılardan Tuğba Özerk hakkında, iddialara bakılırsa alkolün de etkisinden dolayı trafik kazasından sonra işlem gerçekleştiren polis memurlarından Abuzer A.’ya aşağılayıcı bir şekilde sözler ifade ettiği ve hakaret ettiği gerekçe gösterilerek dava açılmış bir durumda.

Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırlanmış olan ve ayrıca Çeşme 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin aracılığıyla da kabul edilmiş bulunan iddianame içerisinde, Tuğba Özerk’in Abuzer A. adına sahip olan polis memurlarından birini ”Abuzer Kadayıf” ifadelerine yer vererek aşağılamış olduğu ifade edildi. iddianame içerisinde, Özerk’in alkollü bir durumda araç kullanıyor olmasından dolayı karakol içerisinde ifadesinin alınmakta olduğu esnada da polislere çok kötü sözler sarf etmeyi devam ettirdiği ifade edildi. Hakkında ise ”kamu görevlilerine hakaret” etme suçu sebebiyle 2 seneye kadar hapis istemi ile dava açılmış bulunan Tuğba Özerk, gelecek günler içerisinde de hakim karşısına çıkmış olacak.

İddianame içerisinde, Özerk’in alkollü bir durumda araç kullanıyor olmasından dolayı karakol içerisinde ifadesi alınmakta olduğu esnada da müşteki hakkında çok kötü sözler söylemeyi devam ettirdiği ifade edildi. Özerk’in ayrıca ”Olayı yaşandığı gün alkollü bir durumda araç kullanmadığından dolayı alkolmetreye üfleme konusunda istememiş olduğu, bundan dolayı da polis memurları ile arasında tartışma çıkmış olduğu fakat hiç kimseye hakaret etmemiş olduğu” konusundaki ifadesi de iddianame içerisinde yer almış oldu.