Denizli ilinde yer alan Sarayköy ilçesi içerisinde gerçekleşen trafik kazası esnasında tırın çarpmış olduğu açıklanan traktör kontrolden çıktı ve hızlı bir şekilde karşı şeride geçtikten sonra sulama kanalının içine düştü. Kaza esnasında traktör kabiniyle kanal duvarının tam arasında sıkıştığı açıklanan şoför itfaiye ekiplerinin yoğun uğraşlarının ardından sıkışmış olduğu bu yerden yaralı bir şekilde çıkartıldı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa söz konus ubu kaza, Sarayköy ilçesinin çıkış bölgesinde gerçekleşti. Halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı meydana gelen bu kaza esnasında, Hüseyin A.’nın kullandığı 20 GM 386 plakasına sahip bir tır, hemen ön tarafında seyir halinde bulunan Yakup C.’nin kullandığı 20 LE 508 plakasına sahip traktöre çarpmış oldu.

Çarpışmanın da etkisi ile birlikte kontrolden çıkmış olan bu traktör, ilk olarak karşı şeride geçmiş oldu hemen sonrasında da yol kenarında yer alan sulama kanalının içine düştü. Söz konusu bu olayın sonrasında çevrede yer alanların ihbarıyla bölgeye hemen polis ekipleri ile birlikte sağlık ekipleri ve itfaiye ekipleri yönlendirildi.

Olayın yaşandığı yere intikal eden itfaiye erleri yaralı bir durumda traktör kabiniyle kanal duvarının arasında sıkışmış olan şoför Yakup C.’yi kurtarabilmek amacıyla bir çalışma başlattı. Şoför itfaiye erlerinin ortalama olarak 30 dakikalın müdahalesinden sonra sıkışmış olduğu yerden çıkartılmış oldu. Yaralı durumda bulunan şoför hemen sonrasında ise ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırılmış oldu.

Kazadan sonrasında ise traktör düşmüş olduğu yerden vinç aracılığıyla çıkartılmış bir durumdayken, soruşturma ise devam ediyor.