Denizli ilinde yer alan Merkezefendi ilçesi içerisinde, TIR tamirhanesinin yanı sıra yedek parça deposu şeklinde kullanıldığı açıklanan bir tane iş yerinde meydana gelen yangın üç saat boyunca devam eden çalışmanın sonrasında kontrol altına alınabildi. Söz konusu bu yangın esnasında işyerinde yer alan sekiz tanesi TIR on üç tane araba tamamen kullanılamaz bir duruma gelmişken, dumandan etkilendiği bilgisine ulaşılan iki kişinin de hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Sümer Mahallesi’nde yer alan 76 Sokak üzerindeki TIR tamirhanesinin yanı sıra yedek parça deposu şeklinde kullanılmakta olan bir tane bina üzerinde dün saatler 20:00 civarında halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi. Depo içerisinde yer alan plastik malzemelerden dolayı da yangın kısa zaman içinde büyümüş oldu. İhbarda bulunulmasının sonrasında olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda itfaiye ekibi yönlendirilmiş oldu. Söz konusu bu yangına kırk altı tane personelin yanı sıra yirmi sekiz tane de itfaiye arabasıyla müdahalede bulunuldu.

Yangın ise, itfaiye erlerinin ortalama olarak üç saat devam eden çalışmasının ardından anca kontrol altına alınabildi. Yangından dolayı sekiz tane TIR’ın yanı sıra beş tane de hafif ticari araba tamamen kullanılamaz bir duruma geldi. Dumandan etkilenmiş olduğu ifade edilen iki tane işyeri çalışanı da sağlık personelleri tarafından tedbir maksadıyla Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. İtfaiye personellerinin soğutma çalışmaları ise aralıksız olarak sürüyor