Denizli ilinde yer alan Honaz ilçesi içerisinde sobanın devrilmesinden dolayı meydana gelen yangın esnasında alzheimer hastası olduğu bilgisine ulaşılan yaşlı bir adam yaşamını yitirdi.

Söz konusu bu olay ise, Honaz ilçesinde yer alan Karaçay Mahallesinin Kadıkızı Sokak üzerinde gerçekleşti. Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise Mehmet Bozdemir (88) isimli yaşlı adamın evinde yer alan sobanın henüz tespit edilemeyen bir sebepten dolayı devrilmesinden dolayı gerçekleşen yangın kısa zaman içinde büyümeye başladı. Çevrede yer alanlar ise evden dumanların yanı sıra alevlerin yükselmeye başladığını da gördükten sonra durumla ilgili olarak hemen ihbarda bulunup yardım talep etti.

İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında bölgeye intikal eden itfaiye erleri çok hızlı bir biçimde yangına müdahalede bulunmaya başladı. Söz konusu bu yangın Bozdemir’in evinin yanı sıra üç tane eve daha sıçradığından dolayı bölgeye çok fazla bir sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Söz konusu bu yangın ortalama olarak bir saatin sonrasında kontrol altına alınmış oldu. Yangının tamamen söndürülmesinin hemen sonrasında eve girebilen itfaiye erleri alzheimer hastası olduğu bilgisine ulaşılan Bozdemir’in tamamen cansız bir durumdaki bedeniyle karşılaşmış oldu. Yapılan incelemelerden sonra ise Bozdemir’in cansız bedeni otopsinin yapılması amacıyla Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde yer alan Adli Tıp Kurumu’nun morguna götürüldü.

Olayla alakalı olarak başlatılmış olan inceleme ise sürüyor.