Fransız asıllı oyunculardan Valentine Monnier, 1975 senesi içerisinde o dönemlerin ünlü yönetmenlerinden biri olan Roman Polanski tarafından kendisine tecavüz edildiği itirafında bulundu.

Dünya çapında ünlü yönetmenlerden biri olan Roman Polanski’yle ilgili olarak skandal yaratacak bir başka iddia daha ortaya atılmış durumda. 62 yaşında bulunan Fransız asıllı oyunculardan Valentine Monnier, 1975 senesi içerisinde İsviçre’de yer alan Gstaad bölgesi üzerinde bir tane kayak merkezi içinde başına gelen korkunç olayı açıkça anlatmış oldu. O sıralarda 18 yaşında olduğunu ifade eden Monnier açıklamasında; ‘Roman Polanski tarafından bana tecavüz edildi. Onla herhangi bir şekilde bağlantım bulunmuyordu, ne kişisel bir şekilde ne ise profesyonel bir şekilde. Kayak yapmaktan döndükten hemen sonra bana saldırmış oldu. Teslim olana dek beni dövmeye devam etti ve sonrasında ise bana tecavüz etti. Daha 18 yaşıma da yeni girmiştim. Ölmekten çok fazla korkmuştum. Birine anlatacak olursam bana zarar verecek olduğunu ifade etmişti.” şeklinde konuşarak seneler önce başına gelen dehşet dakikalarını açıkça anlatmış oldu.

Polanski’nin menajerliğini üstlenen kişi ise, Monnier’in söz konusu bu iddialarını kabul etmezken, Le Parisien isimli gazete, ünlü yönetmenin geçmişinde neler yaptığını da gündeme getirmiş oldu. Polanski’nin, 1977 senesi içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde 13 yaşında bulunan bir tane kıza tecavüz etmiş olduğu iddia edilerek yargılanmış olduğu ve tutuklanma korkusundan dolayı da ülkeye adım atmamış olduğu ifade edildi.

2002 senesi içerisinde ”Piyanist” isimli filmi ile ”En İyi Yönetmen” dalı üzerinde Oscar kazanmış olan Polanski, ödül almak için dahi hiç bir şekilde gitmemişti.