”Cesaretin Var mı Aşka?” isimli popüler şarkısı ile birlikte yıldızı parlamış olan ve 1990’lı senelere adeta damga vurmayı başaran şarkıcılardan Gülay Sezer, üç gün öncesinde rahatsızlanıp acil bir şekilde hastaneye götürülmüştü. Herkes tarafından çok fazla sevilen şarkıcıdan gelen haber ise kendisini sevenlerin yüreğine su serpmiş bir durumda.

Daha önceki dönem içerisinde birer sene arayla yakalanmış olduğu böbrek ile birlikte rahim kanserini yenmeyi başaran ünlü sanatçı, bu defa ise vücudu üzerinde yer alan yüksek enfeksiyondan dolayı hastanelik olmuş bir durumda. Hastaneye kaldırılmış olan 49 yaşında bulunan şarkıcının tedavisi ise devam ediyor. Kan değerlerinin tamamen normale döndüğü açıklanan ünlü şarkıcının yaklaşık olarak bir hafta sonrasında ise taburcu olması konusunda bir beklenti var.

Başarılı bir durumda bulunan şarkıcı daha öncesinde yakalanmış olduğu iki tane ciddi kanseri görmüş olduğu uzun bir süre boyunca devam eden tedaviden sonra atlatmayı başarmıştı. Çevresinde yer alan pek çok kişiyi kanser sebebiyle kaybetmiş olan Gülay, hastalık konusunda erken tanının ne kadar önemli olduğunu vurgulamak ve kanser ile mücadele etmeyi sürdüren çocuklara destek olabilmek amacıyla da saçlarını kazıtmış idi.