Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisinde okul bahçelerinin yanı sıra meydanlarda yer alan Atatürk büstleri Pamukkale Belediyesi personelleri tarafından teker teker temizlenmeye başladı. Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Avni Örki, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, büstleriyle birlikte heykellerinin sürekli olarak örnek bir biçimde bulunmasının gerekli olduğundan dolayı da bu çalışmayı yapmış olduklarını ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün büstleri üzerinde Pamukkale Belediyesi çok daha özel bir önem verip; Temizlik İşleri Müdürlüğünün yanı sıra Fen İşleri Müdürlüğü ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipleri personelleri arasından çok özel bir ekip oluşturulmuş durumda. Ekipler ise ilçe tamamında yer alan bütün okullar ile birlikte meydanlar içerisinde yer alan Atatürk heykellerinin yanı sıra büstleri de teker teker temizlemeye devam ederken, çevre düzenlemeleri de yapılmaya devam ediliyor. 10 Kasım tarihinde gerçekleşecek Atatürk’ü Anma Gününden önce bütün büstler de elden geçirilmiş oldu.

Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Avni Örki, Cumhuriyet’i kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçenin tamamında farklı yerler içerisinde bulunan büstlerinin tüm bakımlarının Pamukkale Belediyesinde görevli olan ekipler tarafından yapılmış olduğunu açıkça ifade etti.