Okullara verilmiş olan 1 hafta süreli tatille beraber vatandaşlar a otogara akın etmeye başladı. 15 Kasım tarihi içerisinde başlamış olan ara tatilden hemen sonra hafta sonu geldiğinde öğrencilerle beraber aileleri de söz konusu bu tatili değerlendirebilmek amacıyla deyim yerinde ise yollara düşmüş oldu. Tatile gitmiş olan vatandaşlardan dolayı Denizli Şehirler Arası Otobüs Terminali, en yüksek seviyede yoğunluk yaşanan günlerinden bir tanesini yaşamış oldu.

15 Kasım tarihi içerisinde birinci ara tatille beraber kısa bir tatile girmiş bulunan öğrencilerin yanı sıra aileleri de tatil yoluna çıkmış bir durumda. Tatili en iyi şekilde değerlendirme konusunda isteği olan vatandaşlardan dolayı Denizli Şehirler Arası Otobüs Terminali içerisinde yolculuğa çıkıldı. Hafta sonunda 1.000’lerce sayıdaki kişi terminalden binmiş olduğu otobüslerle değişik şehirlere gitmekteyken bir o kadar vatandaş ise şehir dışından Denizli iline gelmiş oldu.

Özel bir otobüs şirketinin bölge müdürü olarak görevli bulunan Ali Yılmazer ise, okullara verilmiş olan bu aranın otobüs şirketlerini iş açısından çok olumlu bir şekilde etkilemiş olduğunu belirterek; ”Bu söz konusu ara tatiller daha önce ki dönemler içerisinde yoktu, açıkça söylemek gerekirse bizim sektörle ilgili olarak fazlasıyla olumlu olduğunu düşünmekteyim zira Kasım ayları bizler açısından çok zayıf geçen aylar şeklinde bilinmektedir. ” ifadelerine yer verdi.