Selvi Boylum Al Yazmalı ile birlikte Umut Üzümleri, Bir Garip Yolcu ve Yaşam Kavgası benzerindeki çok fazla sayıda filmle dizide rol almış bulunan Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Ahmet Mekin ”O gün geldi” ifadelerine yer vererek alkışlanacak bir harekete imzasını atmış bulundu. Akdeniz Üniversitesinde yer alan Organ Nakli Merkezi’nin Koordinasyon Birimi’ne gitmiş olan usta durumdaki oyuncu, organlarını bağışlamış olduğuna yönelik belgeyi imzalamış oldu.

Sağlık durumunun fazlasıyla iyi bir durumda bulunduğunu aktarmış olan Ahmet Mekin açıklamasında; ”O gün geldi” ifadelerine yer verdi. Sanat dünyasının her bir fırsatta organ bağışı konusunda örnek olmasının gerekli olduğuna da dikkat çekmiş olan Mekin, ”İnsanların yaşamını yitirdikten sonra, farklı acıların sevinciyle birlikte yaşam umudu olma konusunda bir şey istemesi fazlasıyla değerli ve çok kutsaldır. Organ bağışı yapmak yaşam kurtarır” ifadelerine yer vererek, herkesi de organ bağışı yapmaya davet etmiş oldu

Basın içerisinde çoğu zaman sanatçıların organ bağışı yapmış olduğunu okuduklarını ifade eden Ahmet Mekin konuşmasının devamında ise; ”Bu verilmiş olan mesajların ne kadar önemli olduğunu, insanlar organ beklemekte olanların yerinde olabileceğini düşünüp çok iyi bir şekilde anlamalı. İnsanların bu hususla ilgili empati yapabilmelerini de çok önemsemekteyim. İnsan öldükten sonra uygun görülmüş organlarının, farklı bedenler üzerinde yaşayacak olduğunu bilmesi, farklı bedenler için can ile birlikte yaşama sevinci olabilmesi fazlasıyla önemli. Türkiye ile birlikte dünya üzerinde organ beklemekte olanların sayısı da günler geçtikçe artış gösteriyor. Yeterli bir sayıya sahip organ nakli bulunması amacıyla insanların çok daha fazla bilinçlenmesi konusunda gereklilik var” ifadeleriyle konuşmuş oldu.