Tiyatro ve sinema oyuncularından biri olan Demet Akbağ katılmış olduğu bir program esnasında hiç bir şekilde öpüşme sahnesi çekmemiş olduğunu ifade etti.

Eşi olan Zafer Çika’yı çok üzücü bir trafik kazası esnasında yitirmiş olan ve bundan dolayı çok derin bir acı yaşamaya devam eden Demet Akbağ, kocasının vefat etmesinin sonrasında ekranlar ile birlikte sahnelerden de uzak kalma konusunda bir tercihte bulunmuştu. Akbağ, geçmiş olduğumuz günler içerisinde ”Balçiçek ile Dr. Cankurtaran” isimli programa konuk olarak katıldı oldu.

Program esnasında çok samimi açıklamalar gerçekleştiren Akbağ’a geçmiş olduğumuz haftalar içerisinde gündem olmayı başaran ”Sarımsak yedikten sonrasında öpüşme sahnesi çekme” şeklinde bir soru soruldu.

Başarılı durumda bulunan oyunculardan Demet Akbağ’ın yanıtı da herkesi fazlası ile şaşkına uğrattı. Sarımsağın tadını adeta unutmuş olduğunu ifade eden Akbağ açıklamasında; ”O türde kokusu bulunan meyve ile birlikte sebze kulise hiç bir şekilde girmezdi, kokusu seyirciler ile birlikte salona da gidebilir diye. Bundan dolayı da sarımsak yemeyi unutmuş bir durumdayım, tadını bile tamamen unuttum. Yemeye yemeye benim açımdan hiç bir özelliği de kalmadı” ifadelerine yer vermesinin sonrasında öpüşmeyle alakalı da bir itiraf gerçekleştirdi.

Bugüne gelene kadar pek çok dizi ile birlikte film ve tiyatro projeleri içerisinde yer almış bulunan usta sanatçı; ”Bu döneme kadar herhangi bir şekilde öpüşmem sahnem hiç bir şekilde olmadı. Ben fazla bir örnek teşkil etmemekteyim” ifadelerine yer verdi.