Restoranlar zinciri bulunan Nusret Gökçe, Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan New York kenti içerisinde mahkemelik olmuş bir durumda. Manhattan’da yer alan Nusr-Et Steakhouse isimli restaurantın 4 tane personeli, eski patronlarıyla ”bahşişlerinin gizlenmiş olduğu ve kendilerine de bir mobbing uygulanmış olduğu” iddia edilerek ocak ayı içerisinde bir dava açmış oldu.

Süleyman Küçür’un yanı sıra Onur Usluca ile birlikte Yunus Delimehmet ve de Batuhan Yunkuş, bahsiş havuzu içerisinde birikmiş olan paraların kendilerinden gizlenmiş olduğunu, bu söz konusu parayı görmeyi istediklerinde ise mobbinge maruz kalıp iş akitlerinin feshedilmiş olduğunu ileri sürdü.

Personellerin Federal Mahkeme içerisinde açmış bulundukları söz konusu bu dava, ekim ayı içerisinde sonuçlanmış bir durumdaydı. Amerika Birleşik Devletleri mahkemesi, işten çıkartılmış olan Türk asıllı personellere kaybetmiş oldukları maaşlarla birlikte öteki haklar konusunda bir ödeme gerçekleştirilmesi konusunda karar verdi. Tarafların mutabık kalmış oldukları ve ayrıca Ulusal İşçi-İşveren İlişkileri Kurulu (NLRB) tarafından da onaylanmış olan Sulh Anlaşmasına bakılırsa davacılar için toplamda 236.870 dolar (ortalama olarak 1 milyon 361.000 Türk lirası tutarında) tazminat ödemesinin yapılması konusunda bir karar verildi.

Mahkeme ise alınmış olan karar gereğince personellere ödemenin gerçekleştirileceğinin duyurulmasını talep etti. Bunun hemen sonrasında ise ödemenin gerçekleştirileceğine yönelik Nusret Gökçe imzasına sahip bir tane yazı, personellerin soyunma odalarının giriş kısmına asılmış oldu.