2000’li senelerin ilk dönemlerine kalça dansını sergilemiş olduğu ”Sakın Ha!” isimli şarkısı sayesinde Türkiye’yi inletmeyi başaran şarkıcılardan Nez, o dönemlere de damgasını vurmayı başarmıştı. Geçmiş olduğumuz sene 4. eşinden de boşanmış olan Nez’in son halleri herkesi ağızlarını açık bırakmış oldu

Çıkartmış olduğu ‘Sakın Ha’ isimli şarkısı ve klibinden dolayı 2000’li senelere damgasını vurmuş bulunan Nez öteki ismiyle Neziha Kalkan, o dönemlerde bütün dikkatleri üstüne çekmiş oldu.

Kıvrak ile birlikte alışılmışın haricinde dans figürleriyle birlikte Türkiye’nin ilgi odağı haline gelen Nez, birinci albümünü ise 2002 senesi içerisinde çıkartarak çok büyük bir ilgi ile karşılaşmış oldu. Böyle olmasında ise sesinden daha fazla, danslarının yanı sıra ateşli imajının etkisi de çok büyük bir etken elbette.

Nez, son seneler içerisinde magazin dünyasından da çok uzak bir yaşam sürmeye devam ediyor. O kadar ki Nez, 4. evliliğinin de sona ermesinin hemen sonrasında ilişki yaşamaya başlamış olduğu tenis antrenörlüğü yapan Gökhan Köksal ile Nişantaşı içerisinde objektiflere yakalandı. Nez’in seneler içinde yaşamış olduğu değişimi de herkesi çok fazla şaşırttı.

Son dönemlerde kişiye özel olarak kot ceket tasarımlarını yapmaya başlamış bulunan, bir taraftan da canlı sahne performanslarına çıkmaya başlayan Nez, almış olduğu kilolarının yanı sıra makyajsız bir durumundan dolayı da eski halini aratmış oldu.