Beyaz Melek ile birlikte Vezir Parmağı, Güneşi Gördüm ve de Mucize isimli filmlerini beyaz perdeye taşımış olan oyuncu ve aynı zamanda yönetmenlerden Mahsun Kırmızıgül’ün yeni karşımıza çıkacak ”Mucize 2 Aşk” isimli filmiyle alakalı geri sayım başlamış durumda.

Vezir Parmağı isimli film içerisinde gişelerde talep ettiğini elde etmeyi başaramayan ve sinemaya bir müddet boyunca ara verme kararı alan Kırmızıgül; ”Mucize 2 Aşk” isimli filmiyle ilgili olarak çok sıkı bir hazırlık gerçekleştirdi. Kırmızıgül’ün yazıp yönetmiş olduğu ve oynamış bulunduğu bu son film, adeta çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine dönmüş oldu. Mert Turak ile birlikte Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz, Şenay Gürler, Erdal Özyağcılar ve Levent Sülün ile birlikte Berna Sülün’ün oynamış olduğu bu film, engellilerin yanı sıra öğretmenlere de adanmış oldu.

Tam tamına 147 tane Down sendromlu çocuğa film içerisinde rol vermiş bulunan Mahsun Kırmızıgül, çocuklardan dolayı setin çok daha eğlenceli bir ortama döndüğünü ifade etti.

Ülkemizin her bir bölgesi içerisinden Sivil Toplum Kuruluşları’yla görüşmeler yaptıklarını ifade eden ünlü yönetmen; ”En son olarak Ulusal Down Sendromu Derneği’ne ulaşmayı başardık. Filmle ilgili olarak kapılarını çaldığımız zaman, yöneticiler ile birlikte aileler canla ve başla yanımızda olmak istediler. Tüm oyuncularımız ise, onlar sayesinde çok güzel bir şekilde zaman geçirdi ve fazlasıyla da mutlu oldular” ifadeleriyle konuşmasını sürdürdü.