Ünlü türkücülerden biri olan Alişan, geçmiş olduğumuz gün içerisinde oğlu Burak’la beraber Nişantaşı semtine gidip çok güzel durumdaki havanın tadını çıkarttı. Kendisini görüntülemeye başlayan gazeteciler ile konuşan Alişan, muhabirlerin ısrarlı bir şekilde sorduğu sorulardan sonra eski dönemlerde dost oldukları fakat şu sıralarda arasının kötü durumda bulunduğu Mahsun Kırmızıgül’le alakalı konuşma yaptı.

Bir dönemler yiyip içtikleri hiç bir şekilde ayrı gitmemekte olan Alişan ve Mahsun Kırmızıgül’ün 20 senelik bir zamandan önce arası açılmıştı. Senelerdir küs durumda bulunan ikili, birbirlerinin ismini duymaya dahi hiç bir şekilde tahammül edememekte. Alişan, haberciler tarafından sorulan; ”Müzik yaşamına geri dönme kararı almış, ne düşünmektesiniz?” şeklindeki soruya ilk olarak bir cevap vermek istemedi. Israrlardan sonra konuşma gerçekleştiren Alişan sonrasında da; ”Sevmediğimden dolayı da hakkında konuşma konusunda isteğim yok aslında. Ancak Mahsun fazla döndüğünden dolayı her bir tarafa da dönebilir. Yarın sinemaya, bir sonraki gün başka bir tarafa. Baktı ki para gelmiyor, hop tekrar bir döner. Onunla kesinlikle hiçbir zaman içerisinde abi – kardeş olmadık” ifadelerine yer verdi.

Posta gazetesinde çıkan habere bakılır ise: Kırmızıgül ile alakalı olarak sert sözler sarf eden Alişan, sözlerine şu şekilde devam etmiş oldu; ”Benim yaşamımda hiçbir şekilde yeri bulunmuyor. Ne bir sevgi duyarım, ne ise saygı. Geçmiş dönemlerde beni, hayranlarını üstüme salmak ile tehdit etmişti” ifadelerine yer verdi.