Denizli ilinde yer alan Tavas ilçesi içerisinde avlanması yasak durumda bulunan 18 tane sığırcık kuşunu vurmuş olan iki tane kaçak avcı, jandarma ekipleri tarafından suçüstü bir şekilde yakalanmış oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa, söz konusu bu olay Tavas ilçesinde yer alan Sarıabat Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Bölgenin kırsal kısmında kaçak bir şekilde avcılık yapılmakta olduğu konusunda ihbarlar almaya başlayan jandarma ekipleri, Doğa Koruma ile Milli Parklar İl Müdürlüğü’nde görevli ekiplerle beraber ihbarda belirtilmiş olan yere intikal etti. Çevre üzerinde araştırma gerçekleştirmiş olan ekipler iki tane şahsı arabalarında yer alan avlanması yasak durumda bulunan sığırcık kuşlarının yanı sıra av tüfekleriyle beraber yakalamış oldu. Bagaj içerisinde yapılmış olan özel inceleme esnasında tam tamına 18 tane sığırcık kuşunun tüfek kullanılarak vurulup telef edilmiş olduğu açıkça ortaya çıkmış durumda.

Olayın hemen sonrasında gözaltına alınmış olan iki tane şahısla ilgili olarak adli ve de idari bir işlem gerçekleştirildi.
Diğer taraftan gerçekleştirilmiş olan araştırmalar esnasında şahısların avcılıkla ilgili herhangi bir belgelerinin ve yanlarında yer alan tüfeklerin ruhsatlarının bulunmadığı da tespit edilmiş bir durumda.