Ünlü şarkıcılardan biri olan İrem Derici, sosyal medya hesabının üstünden kendisine mesajlar atmış olan hatta evine kadar gelmeye başlayan saplantılı hayranlarından Erol K.’dan şikayetçi bulunmuş ve daha sonra da şahıs gözaltına alınmış idi. Fakat saplantılı hayranla alakalı korkudan dolayı İrem evini bırakıp ailesinin yanına taşınmaya karar verdi

Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkartıldığı açıklanan söz konusu bu şüpheli, burda ifadesinin alınmasının hemen sonrasında Derici’nin yanına tam olarak elli metreden daha çok yaklaşmama ve hafta içerisinde bir defa imza atmak koşuluyla adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış bir durumdaydı. Yeni Asır tarafından yapılmış olan habere bakılırsa, şahsın serbest bırakılmış olmasına çok fazla kızan İrem Derici, yaşamış olduğu bu olayın etkisinden hiç bir şekilde kurtulmayı başaramadı, oturmuş olduğu evden taşınarak ailesinin yanına yerleşme kararı aldı.

Serbest bırakılmış olan ve ünlü durumda bulunan şarkıcıya elli metrelik yakın bölgesine yaklaşmasının yasaklanmış olduğu bu hayran, kuralı daha birinci günden çiğneyip ünlü durumdaki sanatçının evinin önüne gitmiş oldu. Saplantılı durumda bulunan bu hayran, meydana gelen olaydan sonra Derici’nin evinin önüne kadar gelmiş olan bir tane muhabirle de röportaj yapıp yakınlarda yer alan bir tane otelde kalmış olduğunu ifade etmişti.