Popüler bir durumda bulunduğu döneme güzelliğinin yanı sıra sesinden dolayı da damga vurmayı başaran şarkıcılardan Harika Avcı ile alakalı sevenlerini çok derinden sarsmış bir iddia ortaya atılmış bir durumda. 59 yaşında bulunan Avcı’nın maddi zorluklar yaşamakta olduğu ve bir tane pansiyon odası içerisinde yaşamayı sürdürdüğü ileri sürüldü

Ses sanatçılarından biri olan Onur Akay kendi internet sitesi üzerinde söz konusu bu konuyla alakalı detayları açık bir şekilde açıkladı. Akay açıklaması içerisinde; ”Harika Avcı İstanbul ilinde yer alan Kartal ilçesinde bir tane pansiyon odasında hayatını sürdürmeye başladı. Maddi bir durumdaki sıkıntılardan dolayı her bir şeyini satmış olan Avcı’nın pansiyon ücretini de Avustralya’da yaşamını sürdüren bir tane fanı ödemiş durumda. Assolistlik yapmakta olduğu ve paraya para dememekte olduğu senelerde, evinde çok fazla sıkıldığında ünlü durumda bulunan otellerin kral dairesine giderek 1 ay boyunca da orda kalmaktaydı” şeklindeki ifadelerine yer verdi..

Onur Akay sözlerini şöyle sürdürdü; ”Harika Avcı, yaşamış olduğu çok büyük dolandırıcılık olayının hemen ardından maddi bir şekilde çok zor günler görmeye başladı.. Elinde ise çok az bir miktarda parası bulunuyordu ve çevresinde yer alanlar da ev alması konusunda kendisini zorlamaya başlamıştı. Fakat hiç bir şekilde ev almamış olan Avcı, o elinde kalan son parasını da harcamış oldu. Öte yandan kilolarından dolayı mide küçültme ameliyatı için de ameliyat masasına yatmış, fazlasıyla zayıflamış ve nerdeyse tanınmayacak bir duruma gelmişti. Bozulmuş olan psikolojisinden dolayı evden hiç bir şekilde dışarı çıkmamaktaydı ve doğalgaz ücretini dahi ödeyememekteydi.”