Yeşilçam filmlerinin usta oyuncularından biri olan Fatma Girik, 2 ay devam eden tedavisinin hemen sonrasında Muğla ilinde yer alan Bodrum ilçesi içerisindeki evine geri döndü. Girik, burda yer alan evine gelir gelmez hemen hasta yatağında yatan annesi Münevver Girik’le doyasıya bir şekilde hasret gidermiş oldu.

Ortalama olarak iki ay öncesinde rahatsızlığı sebebiyle gitmiş olduğu Ankara ilinde tedavi görmüş olan Fatma Girik yürüme konusunda zorluk çektiğinden dolayı bir aylık zamanla fizik tedavi görmüş oldu. Tedavinin sona ermesinin hemen sonrasında bir müddet İstanbul ilinde yer alan ünlü sanatçı, iki ay geçtikten sonra Bodrum ilçesinde yer alan Torba Mahallesi içerisindeki evine geri döndü. Usta durumdaki sanatçının evinde beslemekte olduğu köpekleri ise Fatma Girik’i görür görmez hızlı bir şekilde üstüne atladı.

İlk önce burda yer alan köpeklerini sevmiş olan Girik, daha sonrasında ise iki kişinin koluna girmiş olmasıyla beraber hasta olduğu bilinen annesi Münevver Girik’in yanına gitti ve burada özlem gidermiş oldu. Anne ve kız bir süre boyunca sarıldıktan hemen sonrasında ise uzun bir zaman birbirlerine bakmış oldu. Hasret gözyaşları dökmüş olan Girik, annesinin yanından da hiç bir şekilde ayrılmadı.