Başarılı şarkıcılardan Ömer Faruk Bostan’ın okumuş olduğu Erik Dalı isimli şarkı kısa bir zaman içerisinde milyonlarca sayıdaki izlenmeye ulaşıp nerdeyse her düğünle birlikte kınada çalmaya başlamış oldu. Zamanında şarkıya ait bütün haklarını yapımcısına devretmiş olan Bostan, söz konusu bu şarkının milyonlarca defa tıklanmış olduğunu gördükten sonra hakkını arama konusunda bir talepte bulundu. Bostan’ın bu söz konusu hamlesinden rahatsız olmuş durumdaki yapımcı da şarkıcının şarkıyı okuması konusunda bir yasak koydurtmuş oldu.

Yargıya taşınmış olan bu olayı köşesinde anlatmış durumdaki Hakan Uç’un yazısı içinde şu ifadelere yer verdi; ”Bostan, söz konusu bu şarkının bu denli tıklanarak kendisine para kazandıracak olduğunu ümit etmediğinden dolayı, zamanında belli ki söz konusu bu şarkının bütün haklarını yapımcıya verme konusunda bir karar almış. Şarkı patladıktan sonra da ”Hakkımı istiyorum, hadi bu kazancı da paylaşalım” ifadelerine yer vererek kıvranıp durmakta. Şu zamanlarda da söz konusu bu husumetin dozu biraz daha çoğalmış, yapımcı bırakın söz konusu bu şarkıdan pay vermeyi, şarkıcının bu özel parçayı okumasını bile engelleme konusunda karar almış.

Şimdi ise burdan çıkmış olan sonuçlara bir bakmalıyız… Yapımcı, davası içerisinde haklı bir durumdadır! İşe inanarak özel bir yatırım yap, klibini özenle çek, aranjör ile birlikte stüdyoya para öte, fotoğraf çekimiyle ilgili olarak tonla para harcama yap ancak şarkı patladıktan sonra okuyanla paylaş. Aman bu ne kadar da güzel! Pekala zarar ettikten sonra da şarkıcılar yapımcılara ilave bir ödeme gerçekleştirecek mi?”