Sunuculardan Esra Erol, ATV ekranları üzerinde yayınlanmakta olan programı esnasında bir kişiye ait fotoğraflarını izinsiz bir şekilde paylaşmış olduğu gerekçe gösterilerek davalık oldu. Erol, 3 seneye kadar hapis istemi ile hakim karşısına çıkmış oldu. Esra Erol ile ilgili olarak üst düzeyde bir güvenlik önlemi almış bulunan güvenlik personelleri, basın mensuplarının söz konusu bu duruşmaya giriş yapmasına dosya üzerinde gizlilik kararı olduğu iddia edilerek engel oldular.

Dosya içerisinde herhangi bir gizlilik kararı bulunmadığı ortaya çıkmış durumdayken, basın mensuplarının herhangi bir şekilde görüntü almaması amacıyla da Esra Erol salonda yer alan arka kapıdan çıkartıldı.

İddialara bakılır ise televizyon programına katılım gerçekleştiren Melek Akar, kızı olduğunu ileri sürdüğü Hasibe Nur Babaoğlan’a ait olan fotoğrafları program içerisine tamamen izinsiz bir biçimde yayınlattı. Olaya yönelik olarak savcılığa gerçekleştirilen suç duyurusunun hemen sonrasında ise programın sunucusu görevinde bulunan Esra Erol ile birlikte Hasibe Nur Babaoğlan’ın annesi olduğunu ileri süren Melek Akar’la ilgili olarak dava açılmış oldu. Esra Erol ile birlikte Melek Akar’ın ”Özel yaşama yönelik görüntüler ile birlikte sesleri ifşa etmek” şeklindeki suçtan 1 seneden 3 seneye kadar hapis istemi ile yargılanmakta olduğu davanın ilk duruşması ise İstanbul’da yer alan 45. Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde görülmüş oldu. Söz konusu bu duruşmaya sanıklardan Esra Erol ile birlikte avukatı da katılım gerçekleştirdi.