Denizli ili içerisinde, 2 tane çocuk annesi olduğu öğrenilen Hafize Kurban’ın (23) boşanma konusunda isteği bulunan eşi tarafından bıçaklanıp öldürülmüş olmasıyla alakalı bugün görüleceği açıklanan davasından önce bir grup kadın, adliyenin hemen ön tarafında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması içerisine dahil olan ve gözyaşlarını dökmüş olan Hafize’nin babası olduğu bilgisine ulaşılan Mustafa Balık açıklamasında; ”Adalete çok fazla güvenmekteyim. En ağır cezayı almasını talep ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Boşanmayı talep ettiği eşi Hafize Kurban’ı 27 Ağustos tarihi içerisinde bıçaklayıp öldürmüş olan, ”tasarlayıp eşi kasten öldürmek” sebebiyle ağırlaştırılmış bir durumda ömür boyunca hapis cezası istenerek tutuklu bir şekilde yargılanmasına devam edilen Uğur Kurban, bugün içerisinde 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakimin karşısındaydı.

Kadın Örgütlerinin Denizli Platformu’na üye oldukları öğrenilen bir grup kadın ise, ilk duruşmadan hemen önce bir araya gelip, özel bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Adliye önünde gerçekleştirilmiş olan bu basın açıklaması için, Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şeniz Doğan da katılım sağlayıp destek vermiş oldu. Kadınlar sonrasında ise, Denizli Adliyesinin hemen ön tarafında ”Hafize Kurban için adalet” şeklinde bir yazı bulunan pankartı açmış oldu.