Son şarkılarından ”Anlayacaksın” isimli çalışmasını çıkartan şarkıcılardan Ebru Polat, Kanal D ekranları üzerinde yayınlanmakta olan ‘Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa’ isimli programa konuk olarak katıldı. ”İlk kez bu şekilde bir şey söyleyeceğim” ifadelerine yer veren Polat, Kadir İnanır’ın aslında kendisinin öz amcası olabileceğini açık bir şekilde ifade etti.

Dobra açıklamaları ile birlikte her fırsatta gündeme gelmeye devam eden Ebru Polat, canlı yayın esnasında Kadir İnanır’la alakalı bir tane haberi izledikten hemen sonrasında bombayı patlatmış oldu. İnanır’la aslında akraba olabileceğini açıkça ifade eden Polat şu ifadelerine yer verdi; ”Babaannem eşi ile problemler yaşadığından dolayı üç tane çocuğunu yurda bırakmış. Sonrasında ise eve çıkarak durumunu düzelttiği zaman çocuklarını geri alma konusunda bir istekte bulunmuş fakat en büyük yaştaki çocuğunu da o esnada evlatlık vermişler. Kadir İnanır ile babam inanması zor bir şekilde benziyor. Babaannem seneler boyunca ”Kadir İnanır senin amcan” şeklinde öğretmişti bana.”

”Kadir İnanır’ı sürekli olarak uzaktan gördüğüm zaman bana çapkın gibi değil de fazlasıyla tatlı bir şekilde bakıyor. Adamın içine mi doğmakta bu bilmemekteyim. 12 seneden beri bu işi yapmaktayım ve ilk kez böyle bir şey ifade ediyorum. Amcam mı acaba diye de fazlasıyla merak içerisineyim.”