Denizli ilinde yer alan Sarayköy ilçesi içerisinde zeytin toplamak amacıyla çalışma alanına doğru seyahat halinde bulunan tarım personellerini taşıdığı açıklanan bir tane traktörün devrildiği bilgisi paylaşıldı. Olayın hemen sonrasında itfaiye personellerinin müdahalede bulunduğu söz konusu bu kaza esnasında dokuz kişinin yaralandığı açıklaması yapıldı.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise söz konusu bu kaza, sabah çok erken saatlerde Sazak Mahallesi’nde yer alan Acılı Deresi bölgesinde gerçekleşti. Hasan Ç.’nin direksiyonda yer aldığı 20 SE 847 plakasına sahip olan bu traktör, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı kontrolden çıktı ve devrildi. Kaza esnasında şoför ile beraber römorkta yer alan tarım personellerinden Cahide A. ile birlikte Gülay K., Gülay D., Neslihan Ç., Gülsüm B, Huriye O., Ayşe Ç. ve Nurten Ç.’nin yaralandıkları açıklandı. Olayın yaşandığı yere hızlı bir şekilde çok fazla sayıda sağlık ekibinin yanı sıra itfaiye ekipleri de yönlendirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren itfaiye personelleri ilk müdahaleyi gerçekleştirmelerinin hemen sonrasında yaralı kişileri sağlık personellerine teslim etti.

Yaralı olan vatandaşlar ise çevrede yer alan hastanelere götürüldü. Söz konusu bu kaza ile alakalı inceleme başlatıldığı açıklandı.