Güreşçi develeri sayesinde ün kazanan Denizli ilinde yer alan Buldan ilçesi içerisinde Aralık ayında yapılacak güreşlerden önce develerde son hazırlıklar da başladı

Buldan ilçesi içerisinde devler arenalar için hazırlanmaya başladı. Aralık ayı içerisinde başlayacağı açıklanan deve güreşi sezonunundan önce son hazırlıkları gerçekleştirilen bu develer havutlarını kuşanmış bir durumdayken, yürüyüş idmanları yapacak yeni sezon için çok sıkı bir biçimde hazırlık yapmaya da başlanmış oldu.

11 yaşında bulunan Olukçu Bey Aslan ile birlikte 12 yaşında bulunan Olukçu Bey Hüsnü Baba adlı develerin sahibi Safi İşçioğlu ise Buldan Sanayi Sitesi’nde yer alan depo içerisinde bakımlarını gerçekleştirdiği develerinin yeni sezon için tamamen hazır bir durumda bulunduğuna vurgu yaptı. Develerini fazlasıyla çok sevmekte olduğunu bakımlarını ise kesinlikle hiçbir zaman ihmal etmemiş olduğunu ifade eden İşçioğlu, develerin yaz aylarında yer alan bakımlarını bitirdiğini ve yem yüklemesini tamamen sona erdirdiklerini ifade etti. Develeri burçak ile birlikte arpa unuyla beslemekte olduklarını, havutlarını ise özenli bir şekilde tamir ederek dualar ile kuşandırmış olduklarını aktardı.

15 seneden beri deve yetiştirmekte olan ve güreşlere de katılım gerçekleştiren İşçioğlu’nun bu yılki hedefinin de katıldığı arena içinde devlerinin derece almayı başarması olduğunu sözlerine ilave etti.