Denizli ili içerisinde narkotik polis ekipleri tarafından geçtiğimiz 1 hafta içerisinde zehir tacirlerine yönelik gerçekleştirilmiş olan operasyonlar kapsamında gözaltına alındığı açıklanan 18 tane şahıstan 13 tanesinin tutuklandığı açıklandı. Operasyonlar kapsamında öte yandan eroin ile birlikte esrar ilk sırada yer almak olmak üzre farklı çeşitlerde uyuşturucularda ele geçirilmiş oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, söz konus ubu operasyonlar 28 Ekim ila 3 Kasım tarihlerinin arasında Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bünyesinde görevlerine devam eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerinin koordinesinde gerçekleştirildi. Narkotik polis ekipleri tarafından öteki illerden getirmiş oldukları uyuşturucuları kent içerisinde satmaya çalışmakta oldukları ve torbacı şeklinde isimlendirilen şahıslara yönelik gerçekleştirilmiş olan operasyonlar kapsamında çok fazla sayıda adrese eş zamanlı bir şekilde baskınlar gerçekleştirildi. Operasyonlar kapsamında 18 kişi gözaltına alınmış bir durumdayken, şahıslar arasında yer alanlardan 13 tanesi de sevk edilmiş oldukları mahkemeler tarafından hızlı bir şekilde tutuklandı ve cezaevine yollandı.

Operasyonlar kapsamında öte yandan 15 gramlık eroinin yanı sıra, 119 gramlık bir metanfetamin, 263 gramlık bir esrar, 73 tane extacy adı verilen uyuşturucu hap, 2 tane hassas terazi, 1 tane ruhsatsız tabancanın yanı sıra tabancaya ait olduğu tespit edilen şarjörle beraber 7 tane de mermi ele geçirilmiş oldu.