Denizli ili içerisinde polis ekipleri gerçekleştirmiş olduğu bir operasyon ile birlikte kaçak ve yasal bir durumda bulunmayan binlerce sayıdaki cep telefonu yedek parçasının yanı sıra cinsel içeriğe sahip kremlerle haptan meydana gelen ürünler ele geçirmiş bir durumda.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, Denizli İl Emniyet Müdürlüğünde yer alan Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin Müdürlüğüne (KOM) bağlı olarak görevli ekipler iki tane şahsın yakalanabilmesine yönelik özel bir operasyon gerçekleştirdi. Bahsi geçen bu şahısları hızlı bir şekilde gözaltına almış bulunan ekipler, Şüpheli şahısların adresleri üzerinde yapmış oldukları aramalar içerisinde de 62.000 tane cep telefonu tamiratı konusunda kullanılmakta olduğu bilinen şarj soketinin yanı sıra sim kart yuvası ile birlikte ekran, kart okuyucular, kulaklık hoparlörü ve arka kapak benzerindeki ürünlerin yanı sıra 34 tane de kaçak cep telefonu ele geçirmiş oldu.

Farklı bir adres içerisinde gerçekleştirilen detaylı arama kapsamında da kaçak ve yasal bir durumda bulunmayan hapla kremden meydana gelen 4.375 tane cinsel içeriğe sahip ürün ele geçirilmiş oldu.