Denizli ili içerisinde, kaçak olarak cinsel içeriğe sahip ürün satışı gerçekleştiren şahıslara yönelik olarak polis ekipleri tarafından gerçekleştirilmiş özel operasyon kapsamında 1 tane şahıs gözaltına alınmış bir durumdayken, çok fazla sayıda cinsel içeriğe sahip ürün ile birlikte hapların da ele geçirilmiş olduğu konusunda açıklamalar yapıldı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, söz konusu bu operasyon Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bünyesinde faaliyetlerine devam eden Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesinin Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Söz konusu bu operasyon esnasında faturası ile birlikte belgeleri hiç bir şekilde bulunmayan cinsel içeriğe sahip krem ile birlikte hap benzerindeki ürünlerden meydana gelen toplamda 245 tane kaçak ürün ele geçirilmiş bir durumdayken, 1 kişinin de gözaltına alınmış olduğu açıklandı.

Öte yandan ekipler gerçekleştirmiş oldukları başka bir operasyon esnasında da parada sahtecilik suçu sebebiyle hakkında kesinleşen bir hapis cezası bulunduğu öğrenilen 1 tane şahsı yakalamış oldu. Adliyeye sevk edilmiş olan bu zanlı ise hızlı bir şekilde tutuklandı ve cezaevine yollandı.