Denizli ili içerisinde, ”cinsel istismar”la ilgili suç sebebiyle tutuklandığı konusunda açıklama yapılan şüpheli bir şahız, cezaevinin kapısından elleri kelepçeli bir biçimde kaçmış oldu.

Elde edilmiş olan detaylı bilgilere bakılır ise; Beyağaç isimli ilçe içerisinde ”cinsel istismar” şeklindeki bir iddiayla polis ekipleri tarafından hızlı bir şekilde gözaltına alınmış bulunan Tarık G. (23) adlı şahıs, sevk edilmiş olduğu Kale Adliyesi içerisinde, çıkartıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanmış oldu.

Burdan ise Honaz ilçesinde yer alan Kocabaş Mahallesi üzerinde yer alan Denizli Ceza İnfaz Kurumuna getirilmiş olan bu zanlı, elleri kelepçeli bir biçimce cezaevinin kapısından firar etmiş oldu.

Durumun ihbar edilmesinin hemen sonrasında söz konusu bölgeye sevk edilmiş olan polis ekipleri ile birlikte jandarma ekipleri, şüpheli şahsın kaçış istikametine doğru çok detaylı bir şekilde arama çalışması başlatmış bir durumda.

Bölge üzerinde fazlasıyla geniş çaplı bir çalışma yapmış olan ekipler, arabaların yanı sıra ellerinde yer alan fenerler ile birlikte şüpheli arabaları ve de bagajlarını kontrol etmeye başladı. Şüpheli durumdaki kelepçeyle cezaevinden kaçan şahsın yakalanabilmesi için çalışmaları çok detaylı bir şekilde sürdürülüyor.