Denizli ili içerisinde ardımızda bıraktığımız eylül ayında ani bir şekilde ortadan kaybolduğu açıklanan 42 yaşında bulunan ve tır şoförlüğü yaparak geçimini sürdüren Oktay Bayram’ın cansız bedeni bir tane eğlence mekanının bahçe kısmında gömülü bir şekilde bulundu. Katil zanlısı kişinin ceza evi içerisinde bir itiraf gerçekleştirmesinin hemen sonrasında Bayram’ın cansız bedenini polis ekipleriyle birlikte jandarma ekipleri iş makinalarıyla kazı yapıp çıkarttı.

Söz konusu bu olay, Pamukkale ilçesinde yer alan Korucuk Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Geçmiş olduğumuz eylül ayı içerisinde aile fertleri tarafından kayıp başvurusu yapıldığı açıklanan tır şoförlüğüyle geçimi sağlayan Oktay Bayram’la alakalı polis ekipleriyle jandarma ekipleri tarafından arama çalışmaları başlatılmış durumdaydı.

Söz konusu bu soruşturmanın dahilinde İsmail A. adına sahip şahıs gözaltına alındı ve sonrasında ise cinayet suçlamasıyla tutuklanmış oldu. Fakat sorgu alınmasına karşın İsmail A., öldürmüş olduğu Bayram’ın cansız bedeninin yerini hiç bir şekilde söylemedi. Ceza evine gönderilmiş olan İsmail A., geçtiğimiz gün yetkili isimlere Bayram’ı öldürdükten hemen sonra gömmüş olduğu yeri söylemesinin hemen sonrasında polis ekipleriyle birlikte jandarma ekipleri de harekete geçmiş oldu. İsmail A.’nın göstermiş olduğu eğlence mekanının bahçe kısmına kadar intikal eden ekipler burda iş makinalarıyla kazı çalışması başlatmış oldu. Kazı çalışmalarının 2. günü içerisinde de Bayram’ın cansız bedenine ulaşılmış oldu. Gömülmüş olduğu yerden çıkartılmış olan Bayram’ın cansız bedeni hemen sonrasında ise cenaze arabasıyla otopsi yapılmak amacıyla Adli Tıp Kurumunun Morgu’na götürüldü.

Olayla alakalı olarak başlatılmış olan çok geniş çaplı soruşturma hala sürerken, katil zanlısı olarak tutuklanan İsmail A.’da cezaevinden olayın gerçekleştiği yere getirildi ve tatbikat yaptırılmış oldu.