Denizli ili içerisinde sonbahar mevsiminin kurak bir şekilde geçmiş olması, yağışların az bir seviyede olmasından dolayı su doluluk oranlarında da çok büyük bir seviyede azalma meydana geldi.

Denizli ili içerisinde kentin içme suyuyla alakalı ihtiyacın karşılanmakta olduğu barajların içindeki su seviyeleri, yağışların az bir durumda bulunmasından dolayı düştü. Honaz ilçesi içerisinde yer alan Akbaş Barajı üzerinde de su doluluk oranları gözle görülebilecek bir şekilde azaldı. Kent içerisinde haftalardır yağmur yağmamasının bunda etkili bir durumda bulunduğu ifade edildi.

Baraja balık tutabilmek amacıyla gelmiş olan vatandaşlar ise dolulukla alakalı oranları en iyi kendilerinin gözlemlemiş olduğunu ifade ederek, her hafta gelmiş olduklarınında seviyenin daha da azalmış olduğunu ifade ettiler. Su seviyesinin her geçtiğimiz hafta azalması sebebiyle balık tutmak amacıyla baraj üzerinde daha alt bölümlere inmekte olduklarını belirten vatandaşlar, suyun zaman içerisinde çekilmeye başlamış olduğunu da ifade ettiler.

Vatandaşların ifadelerini de barajların set bölgelerine konulmuş olan ve doluluk oranlarını ölçebilmek amacıyla kullanılmakta olan aparatlar doğrulamış oldu. Kurak bir şekilde geçmiş olan sonbahar mevsiminden dolayı yalnızca Akbaş Barajı’nda değil kent içerisinde yer alan öteki barajlar üzerinde de su seviyesi konusunda çok ciddi bir düşüş meydana geldiği bilgisine ulaşıldı. Yağışların başlamasıyla berabere kent içerisinde yer alan barajlardaki su seviyelerinin de artış gösterip istenilmekte olan seviyelere gelmesi konusunda da bir beklenti var.