Denizli ili içerisinde 10 Kasım Atatürk’ü anma ile alakalı törenler protokol üyelerinin çelenk sunumlarıyla beraber başlamış oldu. Kent içerisinde saatler 09:05’i gösterdiğinde çalmaya başlayan sirenlerle birlikte yaşam adeta 2 dakika boyunca durmuş oldu.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamını yitirmiş olmasının 81. senesi ile ilgili törenleri çelenk sunulmasıyla beraber başlamış oldu. Valilik önünde yer alan Atatürk Anıt’ının hemen ön tarafında gerçekleştirilmiş olan bu törene Vali görevinde bulunan Hasan Karahan’ın yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, Garnizon Komutanlığının Vekili görevinde bulunan Piyade Albay Bilal Öztürk valilik önünde yer alan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu ve hemen sonrasında ise saygı duruşunda bulunmuş oldu.

Milletvekillerinin yanı sıra Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Avni Orki, Pamukkale Üniversitesinin Rektörü görevinde bulunan Hüseyin Bağ, protokolde üye olanlar, öğretmenler, gaziler, öğrenciler ve de vatandaşların katılım gerekleştirdiği bu tören çelenk sunumundan hemen sonra saygı duruşunda bulunulmasının yanı sıra İstiklal Marşı’nın okunmasının hemen sonrasında Pamukkale Üniversitesi’nde yer alan motosiklet topluluğunun saygı geçişi gerçekleştirmesinin sonrasında bitti.